×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ آبان - ۱۳۹۸  
true
false

دیگر لازم به تکرار نیست که ورزش برای سلامتی روح و جسم بسیار سودمند است. شاید برخی فوایدی مانند تاثیر آن بر کاهش وزن و مخصوصا کنترل وزن، تنظیم قند خون و پیشگیری از دیابت، درمان فشار خون و چربی خون بالا و صدها فایده از این قبیل را مثال بزنند.

اما مهمترین آن از دیدگاه نویسنده سلامت روح و ذهن انسان است. اگر شما حتی گرفتارترین انسان روزگار باشید حداقل ۱۰ دقیقه را به روح و ذهنتان اختصاص داده یک ورزش نرم و مناسب با تمرکز بالا انجام دهید.

شنای خشک یا زمینی

ورزش شنای روی زمین یکی از بهترین ورزش ها برای تقویت عضلات سینه، بازوها، عضلات سه سر ران و عضلات شکم است.برای این حرکت لازم است روی شکم دراز بکشید. دست ها را به اندازه عرض شانه باز کرده و کف دست ها و پنجه پاها را روی زمین قرار دهید. توجه داشته باشید دست ها باید به گونه ای خم شده باشند که زاویه آرنج ۹۰ درجه باشد و پاها نیز کاملا کشیده باشند. اگر این حرکت برای شما سخت است، می توانید برای شروع، زانوهایتان را روی زمین بگذارید. فراموش نکنید در هر صورت لازم است در این حرکت بدن شما یعنی شانه، کمر و زانوها در یک خط صاف باشند و به صورت هماهنگ و همزمان بالا و پایین بروند.سپس به مرور ارتفاع این میز را کم کنید، مثلا با کمک صندلی و کم کم روی زمین این حرکت را انجام دهید.

 

بهترین نرمش - موثرترین ورزش - بهترین ورزش - شنای خشکی - شنای زمینی - نیلک- نرمش شنا- ورزش و سلامتی - روح و ذهن و جان و جسم

 

ورزش شش ها

ورزش شش ها چرا از بهترین ورزش هاست؟ ورزش شش ها هم مثل ورزش با صندلی، تعداد زیادی از عضلات پایین بدن را به کار می گیرد. این ورزش همچنین می تواند به تناسب اندام و کاهش وزن هم کمک کند.چگونه؟ یک پا را جلو بگذارید و یک پا عقب. پای عقب روی پنجه باشد، مثل زمانی که یک دونده آماده شروع مسابقه دو است. سپس هر دو زانو را به اندازه ۹۰ درجه خم کنید. وزنتان را روی پای عقب بیندازید و زانوی پای عقب را به زمین نزدیک کنید، اما روی زمین نگذارید. سعی کنید کمرتان صاف باشد و برای چند ثانیه در این وضعیت بمانید و نفس عمیق بکشید. این حرکت را ۵ تا ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

 

نرمش شش - ورزش شش - سلامتی ورزش - مناسب پیاده روی - شش سالم - تنفس خوب - جذب اکسیژن - نیلک- سلامتی و تندرستی - ورزش و سلامت

 

راه رفتن

چرا راه رفتن از بهترین ورزش ها است؟ زیرا شما می توانید در هر زمانی و هر مکانی راه بروید. همچنین می توانید از دستگاه تردمیل استفاده کنید و یا قسمتی از مسیری را که هر روز برای رسیدن به محل کار یا تحصیل و یا خرید کردن طی می کنید، پیاده راه بروید. تنها چیزی که شما احتیاج دارید یک جفت کفش پیاده روی مناسب است!حالا چگونه راه برویم؟ کافی است راه رفتن را با ۱۰ دقیقه پیاده روی در هر بار شروع کنید و بسته به وضعیت جسمانی و هدفتان، آن را به مرور افزایش دهید تا حدی که به ۳۰ دقیقه در هر بار برسد. قطعا این افزودن بر زمان پیاده روی برای افرادی که مشکلاتی مثل آرتروز و کمردرد دارند، باید آرام و به تدریج باشد، به طوری که هر دفعه مثلا یک تا دو دقیقه به زمان پیاده روی اضافه شود.

 

پیاده روی - قدم زدن - بهترین ورزش - بهترین نرمش سلامت و ورزش - تندرستی و نرمش - منظم شدن برنامه زندگی - نیلک - شادی در محل کار

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false